Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Griffin Premium RE.. zaufanym partnerem biznesowym

Spółka Griffin Premium RE.. podpisała kolejne umowy najmu. Do centrum biurowo-handlowego Supersam w Katowicach wprowadzi się spółka Groupon Shared Services Poland sp. z o.o., która zajmie 2.300 m2 powierzchni biurowej. Ponadto, dwie inne firmy postanowiły pozostać w swoich dotychczasowych siedzibach: Cheminova Polska sp. z o.o. przedłuży umowę najmu w budynku biurowym Batory I, a VEDIM sp. z o.o. w biurowcu Nordic Park.

Groupon Shared Services Poland sp. z o.o. wprowadzi się na ostatnie piętro budynku biurowo-handlowego Supersam. Na powierzchni 2.300 m2 będzie pracować 250 osób. Nowe biuro spółki, obsługującej międzynarodowe operacje całej grupy, zostanie otwarte latem tego roku. Najemcę w tej transakcji reprezentowała agencja doradcza CBRE.

Firma Cheminova Polska sp. z o.o. postanowiła przedłużyć swoją umowę najmu na kolejne kilka lat. Spółka mieści się w budynku biurowym Batory I od 2006 roku. Cheminova Polska, będąca częścią globalnego koncernu FMC Corporation, jest producentem środków ochrony roślin i zajmuje 240 m2.

Kolejną spółką, która zdecydowała się pozostać w dotychczasowej lokalizacji, jest Vedim sp. z o.o., będąca częścią międzynarodowej grupy bio-farmaceutycznej UCB. Vedim sp. z o.o. przedłużyła umowę najmu na powierzchnię 560 m2 w biurowcu Nordic Park na warszawskim Powiślu, w którym jej siedziba mieści się już od 11 lat.

– Transakcja z tak świetnie rozpoznawalną firmą jak Groupon w katowickim Supersam’ie to kolejny duży najem w tym obiekcie dla podmiotu z sektora IT, po tym jak przed kilkoma tygodniami spółka JAMF wprowadziła się do swojego nowego biura o powierzchni blisko 1.200 m2 i najlepsze możliwe potwierdzenie wysokiej atrakcyjności biur w oczach najemców. Bardzo cieszymy się także z przedłużeń najmów w budynkach Batory I oraz Nordic Park, gdyż to kolejne dowody na to, że strategia Griffin Premium RE.. nastawiona na długoterminowe relacje z najemcami i aktywne zarządzanie aktywami sprawdza się doskonale – powiedział Artur Apostoł, Head of Real Estate Operations w Griffin Premium RE...

 

O centrum handlowo-biurowym Supersam

Budynek Supersam jest zlokalizowany w ścisłym centrum Katowic przy ul. Piotra Skargi 6,
w pobliżu dworca PKS, PKP oraz w bliskim sąsiedztwie DTŚ. Supersam to wysokiej klasy obiekt handlowo-biurowy, oferujący łącznie około 24.200 m2 powierzchni do wynajęcia,
w tym 6.500 m2 powierzchni biurowej. Powierzchnie biurowe klasy A zostały wyposażone m.in. w podnoszone podłogi, podwieszane sufity, klimatyzację, okablowanie, system kontroli dostępu i BMS. Obiekt posiada także parking na około 400 samochodów.

 

O budynku biurowym Batory I

Biurowiec zlokalizowany przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, o łącznej powierzchni najmu około 6.600 m2, zapewnia szybki dojazd na lotnisko Okęcie (7 minut) oraz do centrum miasta (9 minut). Doskonała ekspozycja oraz duża liczba miejsc parkingowych to niekwestionowane atuty tego obiektu. Jego architektura nawiązuje do kształtu luksusowego liniowca „Stefan Batory”, który został inspiracją do stworzenia tego projektu biurowego.

 

O biurowcu Nordic Park

Nordic Park to nowoczesny budynek biurowy klasy A o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 9.000 m2. Biurowiec jest położony na warszawskim Powiślu przy ul. Kruczkowskiego 11 w pobliżu wielu instytucji finansowych i rządowych. Pracujący w Nordic Park mają dostęp do dużej ilości naturalnego światła, dzięki przeszklonej fasadzie. Do dyspozycji Najemców jest garaż na ponad 200 samochodów.

 

O Griffin Premium RE.. (Spółka)

Spółka powstała w grudniu 2016 r. poprzez wyodrębnienie dziewięciu istniejących, atrakcyjnych nieruchomości z portfela stworzonego i zarządzanego przez grupę Griffin Real Estate, wiodącego i dynamicznie rozwijającego się inwestora na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Łączna wartość rynkowa nieruchomości w portfelu Spółki wynosiła na koniec 2016 r. około 514 mln euro, a zannualizowany dochód operacyjny netto (ang. net operating income, NOI) z wynajmu tych nieruchomości, uwzględniając gwarancje udzielone przez obecnych udziałowców Spółki, sięga około 34 mln euro.

Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. real estate investment trust), czyli podmiotu, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a wypracowywane zyski wypłaca regularnie akcjonariuszom w formie dywidendy.

Portfel nieruchomości Spółki jest zrównoważony i zdywersyfikowany biznesowo oraz geograficznie. Obecnie znajduje się w nim dziewięć nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 170 tys. m2 (GLA), w tym sześć projektów biurowych i trzy obiekty biurowo-handlowe. Wszystkie znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach w centrach lub przy głównych ulicach największych miast Polski: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Doświadczony zespół zarządzający Griffin Premium RE.. dba o wysoki standard i zdywersyfikowaną bazę najemców nieruchomości z portfela Spółki, reprezentujących szeroką gamę branż i sektorów, a długofalowe relacje biznesowe z kluczowymi partnerami owocują wieloletnimi umowami najmu. Przekłada się to na stabilne, przewidywalne dochody z wynajmu uzyskiwane przez Spółkę.

***

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu papierów wartościowych spółki Griffin Premium RE.. N.V. („Spółka”). Prospekt wraz z aneksami, który został zatwierdzony w dniu 13 marca 2017 r. przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego (Stichting Autoriteit Financiële Markten, AFM), będącą organem nadzoru nad rynkiem kapitałowym w Holandii, notyfikowany do Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce w celu jego paszportowania do Polski oraz opublikowany („Prospekt”), został przygotowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych Spółki i ich dopuszczeniem i wprowadzeniem do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”) i jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Spółce oraz ofercie publicznej papierów wartościowych Spółki w Polsce („Oferta”). Prospekt jest dostępny na stronie internetowej Spółki (www.griffin-premium.com), Banku Zachodniego WBK S.A. (www.dmbzwbk.pl) oraz holenderskiej Komisji Nadzoru Finansowego (www.afm.nl). Rozpowszechnianie tego dokumentu w niektórych państwach może być zabronione. Niedozwolona jest dystrybucja niniejszego dokumentu na terytorium Kanady, Japonii lub Australii. Informacje zawarte w załączonym dokumencie nie stanowią oferty sprzedaży ani zaproszenia do złożenia oferty nabycia papierów wartościowych w Kanadzie, Japonii oraz Australii.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty sprzedaży ani zaproszenia do składania oferty zakupu papierów wartościowych na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Papiery wartościowe mogą być oferowane i zbywane na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki po ich zarejestrowaniu zgodnie z amerykańską ustawą o papierach wartościowych z 1933 r. ze zmianami (U.S. Securities Act of 1933, „Amerykańska Ustawa o Papierach Wartościowych”) albo na podstawie wyjątku od obowiązku rejestracyjnego przewidzianego w Amerykańskiej Ustawie o Papierach Wartościowych. Spółka nie zamierza rejestrować żadnej części Oferty w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Niektóre informacje zamieszczone w niniejszym materiale mogą stanowić stwierdzenia dotyczące przyszłości, co oznacza wszelkie stwierdzenia, w których pojawiają się wyrażenia takie jak „może”, „ma na celu”, „mogą”, „będą”, „planuje”, „przewiduje”, „dąży”, „szacuje”, „zakłada”, „zamierza”, „prognozuje”, „ma na celu”, „zamiar”, ich zaprzeczenia, wszelkie formy gramatyczne lub inne podobne wyrażenia. Stwierdzenia dotyczące przyszłości odnoszą się do znanych i nieznanych kwestii obarczonych ryzykiem i niepewnością lub innych ważnych czynników, które mogą spowodować, że faktyczne wyniki Spółki, jej osiągnięcia i rozwój będą się istotnie różniły od wyników, osiągnięć i rozwoju przewidywanych w tych stwierdzeniach lub z nich wynikających. Spółka nie ma obowiązku przekazywać do publicznej wiadomości aktualizacji lub weryfikacji stwierdzeń dotyczących przyszłości zamieszczonych w niniejszym materiale w związku z pojawieniem się nowych informacji, wystąpieniem przyszłych zdarzeń lub innymi okolicznościami.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Anson Court
La Route des Camps
St Martin, Guernsey GY4 6AD