Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Biurowe sukcesy Globalworth w Katowicach

Stolica Górnego Śląska pozostaje atrakcyjnym rynkiem biurowym dla Globalworth Poland, czego potwierdzeniem są najnowsze umowy najmu i niedawny zakup dwóch budynków Silesia Star. Koncern informatyczny IBM zdecydował się przedłużyć kontrakt na 9 000 mkw. w A4 Business Park. Z kolei umowa na blisko 2 000 mkw. z JAMF - firmą z branży IT - sprawiła, że przestrzeń biurowa katowickiego Supersamu jest w pełni wynajęta.

Katowice z roku na rok zyskują na znaczeniu na polskiej mapie rynków biurowych jako dynamiczny ośrodek regionalny. Jak wynika z danych JLL, motorem napędowym nadal pozostaje tu sektor nowoczesnych usług biznesowych, który tylko w pierwszym kwartale tego roku wygenerował blisko 74 proc. udział w popycie na nowoczesne przestrzenie biurowe.

- Przedłużenie umowy z IBM w kompleksie biurowym A4 Business Park to powód do zadowolenia nie tylko dla Globalworth Poland, ale również dla wszystkich, którzy wierzyli i nadal wierzą w potencjał Katowic jako dynamicznie rozwijającego się ośrodka biznesowego. Kolejnym sukcesem Globalworth na śląskim rynku jest w całości wynajęta biurowa część Supersamu, co osiągnęliśmy podpisując umowę z producentem oprogramowania firmą JAMF. To miejsce, w którym mieszkańcy regionu od lat chętnie robią zakupy, szybko stało się doskonałym adresem dla renomowanych najemców biurowych. W Globalworth mocno wierzymy w dalszy imponujący rozwój Katowic i chcemy w nim aktywnie uczestniczyć. Stąd między innymi niedawne przejęcie kompleksu biurowego Silesia Star, dzięki któremu społeczność Globalworth w Polsce liczy już ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w naszych budynkach - mówi Sebastian Suchodolski, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych Globalworth Poland.

A4 Business Park to kompleks trzech budynków biurowych o powierzchni 30 600 mkw. GLA, znajdujący się w Katowicach przy ul. Francuskiej. Klasyczna i umiarkowana w formie architektura sprawiła, że A4 Business Park na stałe wpisał się w krajobraz Katowic i stał się jedną z wizytówek miasta. Kompleks składa się z dwóch budynków 10–kondygnacyjnych i jednego 7–kondygnacyjnego. Obiekt oferuje powierzchnię biurową w standardzie klasy A, posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Supersam to nowoczesny dom handlowy w centrum Katowic. Na trzech kondygnacjach goście mogą zrobić zakupy lub skorzystać z usług 70 sklepów i punktów, w tym również bogatej strefy gastronomicznej. Na wyższych piętrach obiektu zlokalizowane jest 5 000 mkw. powierzchni biurowej wynajętej przez takie firmy jak: Groupon, CitySpace i JAMF.

Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, blisko dwóch uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. W lipcu tego roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth Poland.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Prins Bernhardplein 200
1097 JB Amsterdam
The Netherlands