Biurowe sukcesy Globalworth w Katowicach

Stolica Górnego Śląska pozostaje atrakcyjnym rynkiem biurowym dla Globalworth Poland, czego potwierdzeniem są najnowsze umowy najmu i niedawny zakup dwóch budynków Silesia Star. Koncern informatyczny IBM zdecydował się przedłużyć kontrakt na 9 000 mkw. w A4 Business Park. Z kolei umowa na blisko 2 000 mkw. z JAMF - firmą z branży IT - sprawiła, że przestrzeń biurowa katowickiego Supersamu jest w pełni wynajęta.

Katowice z roku na rok zyskują na znaczeniu na polskiej mapie rynków biurowych jako dynamiczny ośrodek regionalny. Jak wynika z danych JLL, motorem napędowym nadal pozostaje tu sektor nowoczesnych usług biznesowych, który tylko w pierwszym kwartale tego roku wygenerował blisko 74 proc. udział w popycie na nowoczesne przestrzenie biurowe.

- Przedłużenie umowy z IBM w kompleksie biurowym A4 Business Park to powód do zadowolenia nie tylko dla Globalworth Poland, ale również dla wszystkich, którzy wierzyli i nadal wierzą w potencjał Katowic jako dynamicznie rozwijającego się ośrodka biznesowego. Kolejnym sukcesem Globalworth na śląskim rynku jest w całości wynajęta biurowa część Supersamu, co osiągnęliśmy podpisując umowę z producentem oprogramowania firmą JAMF. To miejsce, w którym mieszkańcy regionu od lat chętnie robią zakupy, szybko stało się doskonałym adresem dla renomowanych najemców biurowych. W Globalworth mocno wierzymy w dalszy imponujący rozwój Katowic i chcemy w nim aktywnie uczestniczyć. Stąd między innymi niedawne przejęcie kompleksu biurowego Silesia Star, dzięki któremu społeczność Globalworth w Polsce liczy już ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w naszych budynkach - mówi Sebastian Suchodolski, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych Globalworth Poland.

A4 Business Park to kompleks trzech budynków biurowych o powierzchni 30 600 mkw. GLA, znajdujący się w Katowicach przy ul. Francuskiej. Klasyczna i umiarkowana w formie architektura sprawiła, że A4 Business Park na stałe wpisał się w krajobraz Katowic i stał się jedną z wizytówek miasta. Kompleks składa się z dwóch budynków 10–kondygnacyjnych i jednego 7–kondygnacyjnego. Obiekt oferuje powierzchnię biurową w standardzie klasy A, posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Supersam to nowoczesny dom handlowy w centrum Katowic. Na trzech kondygnacjach goście mogą zrobić zakupy lub skorzystać z usług 70 sklepów i punktów, w tym również bogatej strefy gastronomicznej. Na wyższych piętrach obiektu zlokalizowane jest 5 000 mkw. powierzchni biurowej wynajętej przez takie firmy jak: Groupon, CitySpace i JAMF.

Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, blisko dwóch uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. W lipcu tego roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth Poland.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Globalworth Poland

Globalworth Poland Real Estate N.V. (GPRE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia  2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma GPRE jest w większości własnością Globalworth, wiodącego właściciela biur w Europie Środkowo-Wschodniej, skupionego na rynkach w Polsce i Rumunii.

Siedziba spółki

Claude Debussylaan 15
1082MC Amsterdam, Holandia

+31(0)20 238 4000

Kontakt

Management
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl