Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Budynki Globalworth w Polsce przyciągają najemców

Społeczność użytkowników nieruchomości firmy to obecnie około 110 000 osób Od początku działalności w Polsce Globalworth podpisał przez 1,5 roku umowy najmu na niemal 100 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej, co stanowi 20% obecnego portfela nieruchomości firmy. W tym roku firma wynajęła prawie 40 000 mkw. powierzchni biurowej. Jedna z największych transakcji najmu dotyczy AXA, głównego najemcy Warsaw Trade Tower.

Globalworth jest pierwszym inwestorem i właścicielem budynków biurowych na rynku, który konsekwentnie stawia na nieruchomości dojrzałe znajdujące się w topowych lokalizacjach, z aktywną społecznością użytkowników i odwiedzających. Biurowce te są otwarte i dużo lepiej zintegrowane z miastem niż wiele innych budynków dostępnych na rynku. Rozpoznawalne nieruchomości biurowe udowodniły też swoje różnorodne funkcje, wzmacniając w ten sposób swoją markę i stając się preferowanym miejscem pracy dla wielu firm i ich pracowników.

„Poprzedni rok poświęciliśmy na aktywne budowanie portfela nieruchomości. Nadal będziemy go rozwijać, choć teraz mocno koncentrujemy się na tworzeniu najlepszej oferty dla rosnącej społeczności najemców Globalworth. Szacujemy, że każdego dnia w naszych budynkach przebywa około 110 000 pracowników i ich gości. Zależy nam na zapewnieniu im takich warunków, aby chcieli tam pozostać jak najdłużej, a ich biznes mógł się rozwijać. Najlepszą referencją potwierdzającą słuszność naszej strategii jest przedłużona o 10 lat umowa z AXA w Warsaw Trade Tower. Od początku roku w naszych biurowcach sfinalizowaliśmy już łącznie umowy na blisko 40 000 mkw.”, komentuje Grzegorz Strutyński, dyrektor komercyjny w Globalworth Poland.

Zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości w ramach całego portfela Globalworth. Dla budynków Lumen i Skylight pierwsze półrocze obfitowało w nowe umowy i przedłużenia dotychczasowych kontraktów. Do grona najemców Skylight dołączyły firmy F-Secure oraz Cromwell Poland, a umowy przedłużyły m.in. Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ambasada Malezji, Academy of New York, CIMA, Mezzanine Management i Velvet Care. Sąsiedni Lumen powitał nowego najemcę FMC Agro oraz odnowił współpracę z firmą Solidex. Nowe umowy najmu i przedłużenia w obu biurowcach dotyczą łącznej powierzchni 4 000 mkw. Z kolei w Spektrum Tower na dodatkowe 1 100 mkw. przestrzeni zdecydował się Westwing - największy internetowy klub zakupowy w Polsce, który oferuje meble i akcesoria do domu. Docelowo firma zajmie tam dwie kondygnacje o łącznej powierzchni 2 500 mkw.

Najemcy cenią sprawdzone nieruchomości w dobrych lokalizacjach i możliwość płynnej kontynuacji biznesu. Coraz częściej podczas podejmowania decyzji kierują się dobrem i komfortem swoich pracowników. To ich opinia i wygoda liczą się najbardziej.

„Nawet jeżeli w pierwszym odruchu najemca rozważa przeprowadzkę do nowego obiektu, to bardzo często okazuje się, że jego pracownicy chcą zostać tam, gdzie czują się najlepiej i w otoczeniu, które dobrze znają. Globalworth odpowiada na te preferencje, oferując ważną alternatywę na rynku biur. Kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach w centrach polskich miast i przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie. Jesteśmy jedynym graczem na lokalnym rynku biurowym z dużą oraz doświadczoną, wewnętrzną platformą leasingu, zarządzania aktywami i nieruchomościami, która umożliwia nam bezpośrednią współpracę z najemcami i szybkie reagowanie na ich potrzeby. Istotą naszej strategii zarządzania aktywami jest realizacja szeregu inicjatyw mających na celu stworzenie w naszych budynkach dynamicznych społeczności i sprostanie wymogom szybko rozwijającej się nowoczesnej kadry pracowniczej” - dodaje Grzegorz Strutyński.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Prins Bernhardplein 200
1097 JB Amsterdam
The Netherlands