Globalworth przejmuje biurowce Retro Office House i Silesia Star

Globalworth finalizuje zakup dwóch budynków biurowych we Wrocławiu i Katowicach za ponad 113 mln euro. Retro Office House i Silesia Star oferują łącznie ponad 50 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Po przejęciu biurowców społeczność użytkowników budynków Globalworth w Polsce powiększa się o około 10 000 pracowników oraz odwiedzających i liczy już w sumie ponad 110 000 osób przebywających w nieruchomościach spółki każdego dnia.

Po finalizacji zakupu Retro Office House i Silesia Star portfel Globalworth w Polsce to już 21 nieruchomości biurowych i wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni najmu ponad 560 000 mkw. Niniejsze przejęcie jest następstwem podwyższenia kapitału spółki w kwietniu tego roku o 500 milionów euro.

„Retro Office House i Silesia Star to bardzo atrakcyjne, dobrze zlokalizowane nieruchomości w dwóch ważnych miastach regionalnych. Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach. Naszym celem jest zaprojektowanie i zarządzanie całym doświadczeniem użytkowników tych nieruchomości. Dlatego kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach, przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie, a wszystko po to, aby ściśle współpracować z najemcami i móc reagować na potrzeby naszej rosnącej społeczności”, komentuje Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.

Retro Office House to nowo wybudowany biurowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia, doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami miasta. Budynek oferuje 21 900 mkw. powierzchni najmu i jest w 100% wynajęty przez m.in. Infor i Olympus. Nieruchomość została nabyta za około 59 mln euro.

Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, blisko dwóch uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. Budynki Silesia Star zostały przejęte za około 54 mln euro.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Globalworth Poland

Globalworth Poland Real Estate N.V. (GPRE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia  2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma GPRE jest w większości własnością Globalworth, wiodącego właściciela biur w Europie Środkowo-Wschodniej, skupionego na rynkach w Polsce i Rumunii.

Siedziba spółki

Claude Debussylaan 15
1082MC Amsterdam, Holandia

+31(0)20 238 4000

Kontakt

Management
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl