Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Axa zostaje w WTT i stworzy biuro w idei Activity Based Workplace

Największy najemca budynku przedłuża umowę do 2030 roku Firma ubezpieczeniowa AXA ponownie wybiera Warsaw Trade Tower, gdzie zdecydowała się przedłużyć umowę najmu na niemal 13 000 mkw. docelowej powierzchni. Nowy kontrakt został podpisany do 2030 roku i jest jedną z największych transakcji najmu na warszawskim rynku biurowym w pierwszym półroczu tego roku. AXA stworzy tu przestrzeń biurową w idei Activity Based Workplace.

- Warsaw Trade Tower ma świetną lokalizację, docenianą przez naszych pracowników. Choć braliśmy pod uwagę inne biurowce, to ostatecznie doszliśmy do wniosku, że optymalną decyzją będzie pozostanie w obecnej siedzibie. Zmieniamy jednak przestrzeń biurową. Robimy to w idei Activity Based Workplace, co oznacza, że tworzymy stanowiska pracy dostosowane do aktywności, a nie przypisane do biurka. Powstaną tu przestrzenie wsparte infrastrukturą IT, które umożliwią pracownikom pracę samodzielnie, zespołowo albo w domu. Chodzi o to, aby miejsce wspierało ludzi w realizacji długofalowej strategii AXA jako jednej z najnowocześniejszych firm ubezpieczeniowych, upatrującej przewagi konkurencyjnej w procesach i ciągłym doskonaleniu organizacji - komentuje Agata Jach, członek zarządu AXA odpowiedzialna za HR i administrację.

Warsaw Trade Tower to 42-piętrowa wieża biurowa zlokalizowana na warszawskiej Woli i jeden z najwyższych wieżowców w stolicy. W kwietniu tego roku nieruchomość uzupełniła portfolio największego inwestora biurowego w Polsce - Globalworth Poland.

- To naprawdę świetna wiadomość, że charakterystyczne logo AXA na budynku WTT pozostanie rozpoznawalnym elementem panoramy warszawskiej Woli. AXA to największy najemca budynku i zarazem jeden z pierwszych globalnych graczy z sektora finansowo – ubezpieczeniowego, który uwierzył w biurowy potencjał tej części stolicy. Transakcja udowadnia też, że nieco starsze nieruchomości, które są na bieżąco modernizowane i dostosowywane do potrzeb pracowników, również stanowią atrakcyjną opcję dla tak prestiżowych najemców. WTT jest jedną z flagowych nieruchomości w naszym portfolio, wobec której mamy kolejne ambitne plany związane między innymi z rewitalizacją cyfrową - mówi Anna Korwin - Kulesza, Leasing Manager, Globalworth.

Właściciela WTT, Globalworth, reprezentowała w transakcji międzynarodowa firma doradcza Colliers International, natomiast AXA była reprezentowana w negocjacjach przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Budynek oferuje ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej, oddając do dyspozycji najemców również atrakcyjne przestrzenie wspólne, które w większości zostały zmodernizowane. W Warsaw Trade Tower swoją siedzibę, oprócz AXA, mają również takie firmy jak m.in. American Express, Avanssur, Leroy-Merlin i Mattel. Najemcy mają do dyspozycji 400 miejsc parkingowych. Budynek położony jest przy ulicy Chłodnej, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego.

Galeria zdjęć
Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Prins Bernhardplein 200
1097 JB Amsterdam
The Netherlands