Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Globalworth kupuje Warta Tower

Griffin Premium RE.. N.V. (GPRE), który od niedawna działa pod marką Globalworth Poland, ogłosił dzisiaj zawarcie umowy zakupu biurowca Warta Tower w Warszawie. Wartość transakcji wyniosła 55 milionów euro.

Warta Tower, wybudowana w 2000 roku, to jeden z pierwszych oraz najbardziej rozpoznawalnych biurowców w Warszawie. Na 28 000 mkw. powierzchni budynek oferuje architekturę wysokiej jakości, w tym unikalne lobby. 21 piętrowy obiekt jest siedzibą wielu najemców, z których największym jest TUiR Warta S.A.

Niniejsza transakcja jest już czwartą nieruchomością nabytą od grudnia 2017 roku, kiedy to Globalworth został większościowym akcjonariuszem GPRE. To kolejny etap w realizacji strategii ekspansji Globalworth Poland, której celem jest zbudowanie pozycji jednego
z największych właścicieli nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Małgorzata Turek, Prezes GPRE, komentuje: „Cieszymy się, że portfolio Globalworth Poland rośnie tak szybko i że pozyskaliśmy tak ważny oraz rozpoznawalny warszawski budynek. Kontynuujemy w ten sposób cykl transakcji zakupu wysokiej jakości projektów biurowych we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Warta Tower to nieruchomość generująca znaczące przychody z doskonałym potencjałem do zarządzania i wzrostu wartości.”

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Anson Court
La Route des Camps
St Martin, Guernsey GY4 6AD