Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Globalworth przyspiesza swoją ekspansję w Polsce

Griffin Premium RE N.V. (GPRE), polski fundusz nieruchomości biurowych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ustalił na wczorajszym zebraniu zarządu długofalowe cele strategiczne związane z polskim rynkiem biurowym. GPRE, którego głównym akcjonariuszem jest spółka inwestycyjna Globalworth, zaproponuje swoim akcjonariuszom podwyższenie kapitału na rozwój portfela nieruchomości biurowych o 400 milionów euro.

Ogłoszone wczoraj inicjatywy zarządu mają na celu wzmocnienie fundamentów wzrostu GPRE oraz są deklaracją mocnego zaangażowania Globalworth w rozwój biznesu w Polsce. Spółka zamierza budować swoją pozycję jako wiodącego inwestora instytucjonalnego i właściciela nieruchomości biurowych. Aby podkreślić siłę tej wizji, GPRE po zatwierdzeniu decyzji zarządu przez akcjonariuszy przyjmie nazwę Globalworth Poland Real Estate N.V. i zacznie działać pod marką Globalworth Poland.

Po zakupie w grudniu 2017 roku portfela trzech wysokiej jakości nieruchomości biurowych o wartości 160 milionów euro (West Gate we Wrocławiu, Tryton Business House w Gdańsku i A4 Business Park w Katowicach), inwestor jest obecnie w zaawansowanych negocjacjach dotyczących zakupu kolejnych projektów o wartości około 300 milionów euro.

GPRE wzmacnia także skład zarządu o mocne nazwiska branży nieruchomości komercyjnych. Zarekomendowano dwie kandydatury: Norberta Sasse, dyrektora generalnego w Growthpoint Properties (Growthpoint) oraz George’a Muchanya, dyrektora ds. strategii korporacyjnej w Growthpoint. Growthpoint jest największym udziałowcem Globalworth i największą spółką typu REIT notowaną w RPA. Zarządza portfelem aktywów o wielkości 9 miliardów euro, a wartość giełdowa spółki wynosi 6 miliardów euro.

Dimitris Raptis, Zastępca Dyrektora Generalnego i Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth, komentuje: "Globalworth chce być ważnym partnerem rozwoju pozycji Polski na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Wybraliśmy ten kraj, jako kluczowy kierunek naszej ekspansji w regionie, ze względu na wielkość polskiego rynku, jego płynność, dobre perspektywy gospodarcze i ogromny potencjał do inwestowania na rozwijającym się rynku biurowym. Biorąc pod uwagę stały, rosnący napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w ostatnich latach, uważamy, że Polska to dla nas najlepsze miejsce do rozwoju biznesu i naszej pozycji lidera rynku biurowego w regionie. Wchodzimy na ten rynek z zaangażowaniem i długoterminową strategią inwestycyjną. Naszą ambicja jest, aby stać się partnerem pierwszego wyboru dla uznanych na całym świecie korporacji lokujących swoją działalność w tej części Europy."

Małgorzata Turek, Prezes GPRE, dodaje: "Wejście Globalworth do Polski to bardzo pozytywny sygnał dla rynku i nowy rozdział w historii transakcji kapitałowych. Imponujące doświadczenie naszego nowego udziałowca to również szansa na ustanowienie nowych standardów dla branży. Globalworth jest uznanym w Europie Środkowo-Wschodniej graczem z jasną wizją i strategią budowania silnego portfela polskich aktywów. To także jeden z najbardziej uznanych właścicieli biurowców w regionie. Przy pełnym wsparciu naszych akcjonariuszy, dostępie do kapitału i najlepszych kompetencji na rynku, będziemy budować jeden z najsilniejszych portfeli inwestycyjnych Europy Środkowo-Wschodniej.”

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Anson Court
La Route des Camps
St Martin, Guernsey GY4 6AD