Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Griffin Premium RE.. finalizuje transakcję zakupu trzech obiektów biurowych wartą 160 milionów euro

Warszawa, 22 grudnia 2017 r. – Griffin Premium RE.., spółka działająca w formule REIT, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, sfinalizowała transakcję zakupu trzech obiektów biurowych od Echo Polska Properties (EPP) za łączną kwotę ok. 160 milionów euro. Nieruchomości, stanowiące przedmiot transakcji, to obiekty West Gate we Wrocławiu, Tryton Business House w Gdańsku oraz A4 Business Park w Katowicach.

- Ta transakcja w istotny sposób zwiększa wartość naszego portfela do około 700 milionów euro. Jest także ważnym krokiem w kierunku realizacji naszej misji, jaką jest zostanie wiodącym w Polsce właścicielem powierzchni biurowej – powiedziała Małgorzata Turek, prezes GPRE. – Mijający rok był dla naszej firmy bardzo ważny, w nadchodzącym spodziewamy się przyspieszenia realizacji naszej strategii.

GPRE ma za sobą udany debiut na GPW, który był drugim co do wielkości debiutem w 2017 roku. Jesienią do akcjonariuszy spółki dołączył Globalworth, międzynarodowy fundusz inwestujący w sektorze nieruchomości, notowany na parkiecie AIM Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie oraz jeden z najbardziej renomowanych właścicieli powierzchni biurowych regionie, który ma odegrać kluczową rolę w realizacji strategii GPRE.

Jednocześnie GPRE umacnia swoją obecność na rynku jako jeden z największych właścicieli wysokiej jakości powierzchni biurowej, z zadowoleniem witając kolejnych, renomowanych najemców m.in. Mindspace, światowego operatora powierzchni co-workingowych, który na swoją pierwszą przestrzeń w Polsce wybrał Halę Koszyki -prestiżową warszawską lokalizację oraz Groupon Sahred Services Poland, spółkę obsługującą międzynarodowe operacje całej grupy, która otworzyła biura w Supersamie, nowoczesnym obiekcie wielofunkcyjnym położonym w samym centrum Katowic. 

- Rok 2017 był ekscytującym, pierwszym rokiem działalności naszej firmy. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w tej drodze. Cieszy nas szczególnie fakt, że nasze wysiłki zostały docenione przez branżę nieruchomości. Najlepszym przykładem jest prestiżowa nagroda magazynu Eurobuild – the Newcomer of the Year Award – otrzymana na początku grudnia – powiedziała Turek.

Dodatkowe informacje na temat nieruchomości kupionych od EPP:

West Gate to nowoczesny budynek biurowy o powierzchni 16 600 m kw. GLA, znajdujący się w północno-zachodniej części Wrocławia. Dzięki przebiegającej nieopodal obwodnicy biurowiec jest doskonale skomunikowany z centrum miasta. Budynek ma kształt litery L, a każde piętro liczy ok. 2 700 m kw. powierzchni. Posiada 2-piętrowy podziemny parking na ok. 320 samochodów. West Gate sąsiaduje z West Link, nieruchomością w budowie.

A4 Business Park to kompleks trzech budynków biurowych o powierzchni 30 600 m kw GLA, znajdujący się w Katowicach. Budynek I składa się z 7 pięter, natomiast budynki II i III to budowle 10-piętrowe. Ponadto obiekt wyposażony jest 10-poziomowy, wolno stojący parking na ponad 600 pojazdów.

Tryton Business House to liczący 24 000 m kw. GLA budynek biurowy w Gdańsku, znajdujący się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta, na skrzyżowaniu ulic Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Tryton Business House składa się z 11-piętrowej wieży i dwóch sześciopiętrowych budynków połączonych zadaszonymi pasażami umożliwiającymi komunikację bez wychodzenia na zewnątrz.

Najemcami w wyżej wymienionych biurowcach są renomowane firmy, jak Intel, IBM czy Nokia, które zajmują łączną powierzchnię ok. 71 tys. m kw. GLA i generują stabilny zysk operacyjny netto w wysokości ok. 11,7 miliona euro.

O Griffin Premium RE..

Griffin Premium RE.. to spółka działająca w formule REIT utworzona w grudniu 2016 r., która w kwietniu 2017 r. zadebiutowała na GPW. GPRE to czysto polska platforma nieruchomościowa skupiająca się głównie na inwestowaniu w wysokiej jakości aktywa biurowe i biurowo-handlowe w Warszawie i największych miastach Polski, jak Wrocław, Łódź, Kraków, Gdańsk i Katowice. W portfelu spółki znajduje się dziewięć obiektów biurowych oraz trzy obiekty biurowo-handlowe. Więcej informacji na temat GPRE można znaleźć na stronie spółki: http://www.griffin-premium.com/.

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Anson Court
La Route des Camps
St Martin, Guernsey GY4 6AD