Aktualności z Polski

Powrót do listy aktualności
Griffin Premium RE.. pozyskuje Globalworth jako nowego inwestora strategicznego, kupuje trzy nieruchomości biurowe

Spółka Griffin Premium RE.. („GPRE”) podpisała umowę inwestycyjną z Globalworth Real Estate Managers SRL, spółką zależną Globalworth Real Estate Investments Ltd („Globalworth”), nieruchomościowej firmy inwestycyjnej notowanej na rynku AIM giełdy w Londynie będącej jednym z największych i najbardziej szanowanych inwestorów na rynku biurowym regionu. Zgodnie z podpisaną umową, w drodze wezwania skierowanego do wszystkich akcjonariuszy GPRE, Globalworth zamierza nabyć, po spełnieniu wcześniej określonych warunków,co najmniej 50,01% i nie więcej niż 67,9% akcji Griffin Premium RE.. N.V., utrzymując jednocześnie spółkę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ponadto, spółka Griffin Premium RE.. podpisała z EPP (Echo Polska Properties umowę kupna trzech nieruchomości biurowych za łączną cenę ok. 160 milionów euro. Wspomniane nieruchomości to biurowce West Gate we Wrocławiu, Tryton Business House w Gdańsku oraz A4 Business Park w Katowicach. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca stycznia 2018 roku.

- Serdecznie witamy spółkę Globalworth jako zadeklarowanego, długoterminowego inwestora strategicznego. To przełomowy moment w rozwoju GPRE, ponieważ stanowi solidną bazę pod przyszły rozwój i tworzenie wartości dla akcjonariuszy. Jesteśmy przekonani, że polski rynek wciąż jest niezwykle atrakcyjny. Realizując nasz cel, jakim jest zostanie wiodącym inwestorem instytucjonalnym w segmencie nieruchomości biurowych, chętnie skorzystamy z doświadczenia firmy Globalworth oraz jej znajomości rynku. Natomiast kupno od EPP trzech wysokiej jakości biurowców stanowi milowy krok w kierunku realizacji tego celu – powiedziała Małgorzata Turek, prezes GPRE.

- Wejście do Polski, największego rynku Europy Środkowo-Wschodniej, jest jak dotychczas naszą najpoważniejszą inwestycją oraz pierwszą transakcją poza Rumunią. To doniosły moment w strategii Globalworth, której celem jest zapewnienie spółce wiodącego miejsca wśród inwestorów działających w sektorze nieruchomości biurowych. Jak już wspomniałem, na podstawowy kierunek ekspansji wybraliśmy rynek polski z uwagi na jego wielkość, płynność, silne fundamenty i szerokie możliwości. Korzystając z doświadczenia GPRE oraz doskonałej reputacji, jaką cieszy się na polskim rynku, będziemy rozszerzać portfel polskich aktywów i pragniemy zostać partnerem pierwszego wyboru dla szerokiej grupy prestiżowych najemców umacniających swą obecność w regionie – dodał Dimitris Raptis, Zastępca Dyrektora Generalnego i Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth.


O Griffin Premium RE..

Griffin Premium RE.. to spółka typu REIT utworzona w grudniu 2016 roku poprzez wydzielenie dziewięciu najbardziej atrakcyjnych nieruchomości biurowych z portfela zbudowanego i zarządzanego przez grupę Griffin Real Estate, wiodącego i najbardziej dynamicznego inwestora w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie w portfelu GPRE znajduje się sześć nieruchomości biurowych oraz trzy nieruchomości biurowo-handlowe, znajdujące się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach pięciu polskich miast: Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Krakowa oraz Katowic. Na dzień 30 czerwca 2017 roku wartość tych nieruchomości wynosiła ponad pół miliarda Euro. Od kwietnia 2017 roku spółka GPRE jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W czerwcu 2017 roku GPRE przedpłaciła nabycie biurowca West Link we Wrocławiu i nabyła 25% udziałów w dwóch biurowych projektach deweloperskich (Browary Etap J oraz Beethovena I&II) w Warszawie.

O Globalworth

Globalworth jest spółką inwestycyjną działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wiodącym inwestorem w rumuńskim sektorze nieruchomości biurowych. Globalworth kupuje, buduje oraz bezpośrednio zarządza wysokiej jakości nieruchomościami biurowymi, a także aktywami logistyczno-przemysłowymi znajdującymi się w najlepszych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje stabilne dochody z wynajmu powierzchni prestiżowym najemcom z całego świata. Globalworth zatrudnia około 70 specjalistów, którzy na dzień 30 czerwca 2017 roku zarządzali portfelem nieruchomości o wartości ponad miliarda euro, z czego 90% stanowiły nieruchomości na wynajem, a ponad 80% z nich - budynki biurowe. Globalworth posiada silną bazę inwestorską – od 2013 roku spółka notowana jest na rynku AIM giełdy w Londynie, a w 2017 roku po raz pierwszy przeprowadziła emisję euroobligacji notowanych na giełdach w Bukareszcie i Dublinie.

O kupowanych nieruchomościach

West Gate to nowoczesny budynek biurowy o powierzchni najmu liczącej 16 600 mkw, zlokalizowany w północno-zachodniej części Wrocławia, łatwo dostępny zarówno z obwodnicy autostradowej, jak i centrum miasta. Nieruchomość stanowi budynek biurowy zbudowany na planie litery L. Typowe piętro liczy ok. 2 700 mkw. powierzchni najmu. Biurowiec posiada dwupiętrowy parking podziemny na ok. 320 samochodów.

A4 Business Park to zlokalizowany w Katowicach kompleks trzech nowoczesnych biurowców o całkowitej powierzchni najmu 30 600 mkw. Budynek I ma siedem pięter natomiast budynki II i III 10 pięter. Kompleks biurowy obejmuje także wielopoziomowy budynek parkingowy na ponad 600 samochodów.

Tryton Business House to liczący 24 tys. mkw najmu biurowiec, zlokalizowany w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańska, na rogu ulic Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, w pobliżu ścisłego centrum miasta. Tryton Business House składa się z 11- piętrowej wieży oraz dwóch budynków sześciopiętrowych. Wszystkie połączone są zadaszonymi pasażami.

Dodatkowe informacje:
Grzegorz Indulski
Grzegorz.Indulski@griffin-premium.com
Tel: +48 600 956 743

Udostępnij

Pozostałe aktualności

Biuro w Warszawie

Globalworth Poland
Spektrum Tower
ul. Twarda 18
00-105 Warszawa

telefon:
+48 22 27 80 600

e-mail:
contact@globalworth.pl

Siedziba spółki

Anson Court
La Route des Camps
St Martin, Guernsey GY4 6AD